Конспект заняття з математики для підготовчої групи " у королівстві числа дев'ять " . Конспект заняття з математики для підготовчої групи "в королівстві числа дев'ять" Дидактичний наочний матеріал

18.05.2020

Розділ 8. Використання методів, засобів та форм виховання та навчання дітей (за аналізами трьох занять)

Конспект НОД з математики в підготовчій групі«Подорож до країни математики, склад

Підготувала: Захарова Н.В., вихователь МБДОУ д\с №65, м. Ставрополь

Мета: вчити складати та вирішувати завдання та приклади. Закріпити склад числа 9, закріплювати знання дітей про геометричних фігур.

Програмний зміст:

Навчальні завдання:

Продовжувати вчити складати прості арифметичні завдання та записувати їх розв'язання за допомогою цифр.

Закріпити склад числа 9.

Закріпити знання дітей про геометричні фігури.

Розвиваючі завдання:

Створити умови у розвиток логічного мислення, кмітливості, уваги.

Розвивати кмітливість, зорову пам'ять, уяву.

Сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мови, вмінню аргументувати свої висловлювання.

Виховні завдання:

Виховувати самостійність.

Виховувати інтерес до математичних занять.

Попередня робота з дітьми: відгадування загадок, розв'язання логічних завдань, вирішення простих арифметичних завдань, індивідуальні заняття.

Обладнання: наочний та лічильний матеріал, лінійка на кожну дитину, м'яч, завдання на кожну дитину.

Вихователь: Хлопці, зараз ми з вами вирушимо в подорож далеко, на планету математики. Підійдіть до столів, там у кожного лежить завдання. А на чому ми вирушимо, ви дізнаєтесь, коли поєднаєте цифри по порядку. Починаємо з цифри 1. Після цифри 1, Таня, скажи, яка цифра слідує?

Вихователь: Так, правильно 2. А після цифри 2, Артем, скажи яка цифра?

Вихователь: Молодці і так по порядку.

Вихователь: Насте, скажи, що в тебе вийшло?

Настя: Ракета.

Вихователь: У всіх вийшла ракета? Подивіться, ще є завдання. Потрібно допомогти бджілці зібрати нектар. Бджілка бере приклади у відерці, в яких відповідь виходить 9. Допоможете? Для початку треба вирішити приклади, відповідь у яких вийде 9, з'єднаємо з відерцем.

Допоможи Бджілці зібрати нектар

Вихователь: А тепер назви, який приклад у відерце поклав, Дімо? Діма: 4+5.

Вихователь: А Женя?

Вихователь: Ліза?

Вихователь: Настя?

Настя: 8+1.

Вихователь: Усі приклади зібрали? Таня?

Таня: Ні, ще один. 6+3.

Вихователь: Молодці! А тепер, щоб наша ракета полетіла, треба дізнатися, яку кнопку треба натиснути, щоб вирушити в політ. Для цього треба розв'язати задачі.

1. Яблука в саду встигли,

Ми скуштувати їх встигли:

8 рум'яних, наливних,

1 з кислинкою.

Скільки їх?

2. Десять веселих ведмежат За малиною до лісу поспішають,

Але один із них відстав,

А тепер відповідь знайди:

Скільки ведмедиків попереду?

3. У бабусі Даші онука Маша, кіт Пушок та собака Дружок. Скільки всього онуків у бабусі?

Вихователь: Яка цифра у вас вийшла? Лізо, скільки в тебе вийшло?

Вихователь: А скільки вийшло у Діми?

Вихователь: Молодці, тепер можна вирушати у політ. Катя, підійди, на клавіатурі натисніть на цифру 9.

Катя натискає на цифру 9. Звучить музика.

Вихователь: Отже, ми вирушаємо у політ. А поки що ми летимо, скажіть, які арифметичні знаки ви знаєте? (= + - ><).

Вихователь: Ми підлітаємо до планети. Закрийте очі. Діти, подивіться, ми прилетіли на іншу планету. І нас зустрічають мешканці цієї планети. Подивіться, які вони незвичайні, а один із мешканців має конверт. Зараз побачимо, що в ньому.

Дивляться. Там завдання.

Вихователь: А у ньому завдання. Завдання щось зашифровані. Хто пам'ятає, яку цифру ми натискали, щоб ракета злетіла? Женя, на яку цифру? Женя: 9.

Вихователь: Назвіть число, за яким іде число 9? (8) Назвіть число, яке настає за числом 9? (10) Назвіть сусідів числа 9? (8 та 10)

У вас є лічильні палички. Давайте складемо приклади з числом 9. Який приклад склала Настя? (4+5) Який приклад склала Аріна? (3+6) А який приклад склала Маша? (2+7) А Катя склала? (9+0)

Фізкультхвилинка «Ми втомилися, засиділися»

Ми втомилися, засиділися,

Нам захотілося розім'ятися.

Відклали ми зошити,

Приступили ми до зарядки.

(Одна рука вгору, інша вниз, ривками міняти руки)

То на стіну подивилися,

То у віконце подивилися.

Вправо, вліво, поворот,

А потім навпаки.

(Повороти корпусом)

Присідання починаємо,

Ноги до кінця згинаємо.

Вгору та вниз, вгору та вниз,

Присідати не поспішай!

(Присідання)

І востаннє присіли,

А тепер за парти сіли.

(Діти сідають на свої місця)

Вихователь: Давайте пограємось і згадаємо дні тижня.

Гра "Дні тижня". Я кидатиму м'яч, і ставитиму питання. Кому кинула, відповідає на запитання та кидає м'яч назад. Вихователь кидає м'яч кожній дитині індивідуально. Запитання: Який перший день тижня? Який 3? Після четверга, що буде? Який день тижня – вихідний? і т.д.

Вихователь: Хлопці, а ми ще одне завдання. Нам пропонують відгадати загадки про геометричні фігури.

1. Три вершини, три кути, три сторони – ось і я! (трикутник).

2. Не овал я, і не коло, трикутнику я друг. Прямокутнику я брат, а звуть мене... (квадрат).

3. Я як обруч, колесо, як чудове кільце, і як просто літера О. (коло)

4. Я – майже, як коло – хлопець, я схожий на огірок.

5. Чотири кута, як квадрат я маю, але тільки квадратом назватися не смію, але все ж таки схожий на квадрат, між іншим. У мене 2 довгі сторони і 2 коротші, (прямокутник)

Вихователь: А тепер із геометричних фігур допоможемо нашим героям збудувати будинок для числа 9 за схемою (схема кріпитися на дошці). З яких геометричних фігур збудовано будинок на схемі?

Діти Квадрат, трикутник, прямокутник.

Діти будують будинок.

Вихователь: Які гарні вийшли вдома. А давайте виміряємо висоту будинку? Довжину будинку? А за допомогою чого ми мірятимемо будинок?

Діти: Лінійки (вимірюють висоту та довжину будинку).

Вихователь: Який висоти вийшов будинок у Лізи?

Ліза: 9 см.

Вихователь: А Маша?

Маша: 9 см.

Вихователь: Якої довжини вийшов будинок? У Насті?

Настя: 9 см.

Вихователь: А Андрій поміряв?

Андрій: 9 див.

Вихователь: Молодці. А у конверті є загадка. Але вона не про геометричні постаті. Послухайте та відгадайте загадку: що всі замки відчиняє? Женя?

Женя: Ключ.

Вихователь: А хто ще як думає? Катю, а як ти думаєш, що це таке?

Катя: Ключ.

Вихователь: Молодці відгадали загадку. Давайте перевіримо, чи правильно ви її відгадали. Потрібно уважно слухати мене. У вас на листочках є чорна крапка. Я говоритиму, в який бік і на скільки клітин провести лінію, не відривайте олівець від паперу. Отже, починаємо: від чорної точки праворуч відрахуйте 8 клітинок, потім вгору 2 клітинки, праворуч 4 клітини. Вниз 5 клітин. Потім ліворуч 4 клітини. 2 клітинки нагору. 4 клітини вліво. 3 клітини вниз. 1 ліворуч. 1 нагору. Ліворуч 1 клітинка. 1 вниз клітина. 1 ліворуч клітина. 3 клітинки нагору. 1 клітинка вліво. І одна клітина вгору.

Вихователь: Що у вас вийшло? Лера?

Лєра: Ключ.

Вихователь: А у Діми, що вийшло?

Діма: Ключ.

Вихователь: Ви правильно відгадали загадку. Молодці! Мешканцям цієї планети дуже сподобалося, як ви впоралися із завданнями. Ви всі сьогодні добре попрацювали, подивіться, тут ще є конверт. Побачимо, що там. Що ж це таке?

Діти: Медалі.

Вихователь: Жителі цієї планети нагороджують вас за старання та допомогу їм (нагородження медалями). Але нам час вирушати назад. Заплющуйте очі (звучить музика). От ми й повернулися. Давайте згадаємо (питання до дітей):

Де ми були?

З якою кількістю ми сьогодні працювали?

Відповіді дітей.


Захарова Наталія Валентинівна

Заняття з ФЕМП у підготовчій групі

Тема: Склад числа 9

Програмний зміст :

    Ознайомити зі складомчисла 9 з одиниць.

    Познайомити зцифрою 9.

    Вдосконалити вміння назватичисла у прямому та зворотномупорядку від будь-якогочисла.

    Закріплювати вміння називати число на "один більше", на "один менше", називати "сусідів" названих чисел, закріплювати назви днів у тижні.

    Розвивати окомір

    Закріплювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу, визначати його сторони та кути.

Дидактичний наочний матеріал:

Демонстраційний матеріал. М'яч, картки із зображенням тварин (вовк, лисиця, заєць, ведмідь, лось, кабан, їжак, білка, рись, кішка, собака, корова), картки зцифрами від 1 до 9.

Роздатковий матеріал . Кола різного кольору (по 10 шт. для кожної дитини), аркуш білого паперу А4, кольорові олівці, роздатковий матеріал «Доміно».

Хід заняття

I частина. Розминка

Встало сонечко давно,

Заглянуло до нас у вікно,

Тому що в цей час,

Математика у нас.

Давайте проведемо математичну розминку із м'ячем.

    назви число на 1 більше

    назви число на 1менше

    назви сусідів числа …

    Я почну, ти продовжуй день тижня (якщо знаєш, називай три дні наперед).

Молодці хлопці, впоралися із завданням, отже, ви готові до подорожі. А вирушимо ми сьогодні до зоопарку.

А яким транспортом ми туди дістанемося, дізнаєтесь, якщо по порядку з'єднаєте цифри. Починаємо з цифри 1, яка йде далі ... (Діти по черзі з'єднують цифри)

На чому ж ми вирушимо?

Заведемо мотор, і почнемо зворотний відлік 10…1 і полетіли…

Зробимо м'яку посадку (сіли за парти).

II частина. Ігрова вправа «Зоопарк»

На дошці картки із зображеннямитварин - вовка, лисиці, зайця, ведмедя, лося, кабана, їжака, білки, рисі, кішки, собаки, корови.

Вихователь запитує у дітей:

На які дві групи ми можемо поділити тварин?

Яких тварин називають дикими?(Дикі тварини - це тварини, не приручені і не одомашнені людиною. Дика природа - це середовище їх проживання, тобто їх будинок. Дикі тварини живуть самостійно в природі: добувають собі їжу, будують собі житла).

Яких – домашніми?

У нашому зоопарку житимуть лише дикі тварини.

Саша, підійди та відбери картки тільки з дикими тваринами.

Скільки всього тварин у нашому зоопарку? Порахуй. Дєв'ять

Якою цифрою можна визначити число дев'ять?Цифрою 9

Знайдіть у цифровому ряду цифру 9.

На яку цифру подібна цифра 9? (Діти знаходять цифру 6)

Чим відрізняються цифри 9 та 6?(Цифра 9 стоїть на ніжці, а 6 перевернута і стоїть на голові).

Вихователь читає уривок із вірша

С. Маршака«Веселий рахунок» :

Цифра«дев'ять» , чи дев'ятка,

Циркова акробатка,

Якщо на голову встане,

Цифрою шість дев'ятка стане.

Які тварини житимуть у нашому зоопарку?Дикі.

Скільки тварин житиме у нашому зоопарку?Дев'ять.

Якою цифрою ми позначимо дев'ять.Цифрою 9.

Фізхвилинка «Тік-так».

III частина. Ігрова вправа «План зоопарку».

Вихователь просить дітей відрахувати стільки кіл різного кольору, скільки тварин у зоопарку, та розкласти кола на аркуші паперу до ряду.

Після виконання завдання вихователь уточнює: «Скільки всього кіл ви взяли? Скільки кіл якого кольору? Як ви склали число дев'ять?

Потім вихователь просить дітей розмістити кола біля «зоопарку» (на аркушах паперу):

Червоне коло в центрі аркуша;

Зелене коло у лівому верхньому кутку;

Жовте коло у правому верхньому кутку;

Синє коло у нижньому правому кутку;

Блакитний у лівому нижньому кутку;

Два кола зверху листа;

Два кола внизу аркуша.

Порахуйте, скільки звірів ми розмістили у зоопарку?Дев'ять.

Діти розповідають, де житиме та чи інша тварина.(Даша, де живе лисиця? Лисиця живе у верхньому правому кутку) і т.д.

- Молодці хлопці! Впоралися із завданням. Відсуньте свої схеми та давайте відпочинемо!

Фізхвилинка «Сонце спить».

IV частина. Ігрова вправа «Сусіди числа».

У кожної дитини картка «Доміно» (від 1 до 10 кіл) та набір із 10 карток з колами (від 1 до 10).

Вихователь пояснює: У кожного числа є два сусіди-числа: молодше менше на один, воно стоїть попереду і називається попереднім числом; і старше більше на один, воно стоїть після і називається наступним числом. Розгляньте свої картки та визначте сусідів свого числа.

Діти визначають попереднє та наступне числа до зображеного на картці числакіл і закривають порожні квадрати карткою із певною кількістю кіл.

Після виконання завдання діти пояснюють: яке число попереднє (наступне) до зазначеного на картці числу і чому ці числа назвали сусідами.

Підсумок заняття

Згадаймо, з яким числом ми сьогодні познайомилися?(З числом 9)

Яка цифра означає число 9?Цифра 9.

- Яких тварин ми називаємо дикими?(Тварин, не приручених і не одомашнених людиною. Дика природа - це середовище їхнього проживання, тобто їх будинок. Дикі тварини живуть самостійно в природі: добувають собі їжу, будують собі житла).

- Яких – домашніми?(Домашні тварини живуть поруч із людиною, ці тварини не виживуть без догляду за людиною).

- Хто зможе назвати по порядку дні тижня?

Тетяна Туєва

Завдання.Ознайомити зі складом числа 9. Вчити вирішувати та складати завдання на додавання. Розвивати логічне мислення.

Демонстраційний матеріал: набірне полотно з цифрами; предметні картки, у яких зображено 5, 6, 7, 8 предметів; число 9, набірне полотно із зображенням восьмиповерхового будинку.

Роздатковий матеріал:зошит, олівці (один простий, один кольоровий, цифри каси, математичний набір.

Хід заняття.На набірному полотні дві цифри 6 та дві цифри 9. Тут же предметні картки з п'ятьма, сімома, дев'ятьма та шістьма предметами.

Вихователь дає завдання: знайти знайомі цифри та поставити поруч із тими картками, які їм відповідають. Після виконання завдання педагог непомітно перевертає цифру 9 на положення цифри 6. Запитує: «А ці цифри хіба нам не знайомі?». Діти розгадують хитрість і пояснюють: «Це нова цифра 9». Вихователь пояснює: «Цифра 9 – велика фокусниця. Подивіться, як вона змінюється, якщо її перевернути. «Цифра 9, або дев'ятка, - циркова акробатка. Якщо на голову підніметься, цифрою 6 дев'ятка стане». Запам'ятайте цю цифру».

Завдання та питання: відкрийте каси та знайдіть у них обидві цифри - 6 та 9. Порівняйте їх та запам'ятайте. Яке число за рахунку ми називаємо раніше: 6 чи 9? Покажіть цифру, яка йде перед цифрою 9. Відрахуйте стільки трикутників і покладіть їх зліва. Покажіть цифру, яка йде за цифрою 8. Відрахуйте стільки ж кіл. Чого більше: кіл чи трикутників? Скільки? Яке число більше: 8 чи 9? Вихователь пропонує відкрити зошити та обвести 9 клітинок (інтервал між ними дорівнює двом клітинам, потім відрахувати шосту клітинку та зафарбувати її червоним олівцем, відрахувати дев'яту клітинку і теж зафарбувати.

На дошці викладається зображення восьмиповерхового будинку, на ньому стоїть номер 9. Вихователь каже: «У цьому будинку на кожному поверсі по 2 квартири, у кожній квартирі різна кількість мешканців, але на кожному поверсі 9 осіб. Одна квартира на кожному поверсі вже заселена, треба заселити іншу». Діти по черзі виходять до дошці і кожному поверсі ставлять картку з числом, недостатнім до 9.) Діти викладають на планшеті всі цифри, що вони знають, і відповідають питання: яка з цих цифр показує найменше число? Найбільше?

Робота в зошит. Запис числа, намалюй стільки предметів, скільки позначає число 9, скільки одиниць складається з числа? Запис прикладів.

Публікації на тему:

Конспект заняття з ФЕМП у підготовчій групі «Освіта та склад числа 3»Мета: Ознайомити з освітою та складом числа 3 через використання інформаційно-комунікаційної технології. Завдання: - Сформувати.

Конспект НОД ФЕМП у старшій групі. Тема: «Склад числа 8. Цифра 8 Розподіл геометричних фігур на рівні частини». Ціль: Створення соціальної.

Конспект НОД з ФЕМП «Склад числа вісім» у підготовчій групіКонспект НОД з ФЕМП Тема: Склад числа вісім (підготовча група) Вчити дітей складати число вісім із двох менших чисел; вивчати.

Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій до школи групі «Склад числа чотири»Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій до школи групі. Тема «Склад числа Чотири» Мета заняття: «Вчити складати число 4 із двох менших.

Конспект НООД з ФЕМП у підготовчій групі компенсуючої спрямованості «Склад числа три»МБДОУ «Дзвіночок» комбінованого виду Чернянка Білгородської області Конспект безпосередньо організованої діяльності.

Конспект заняття з ФЕМП "Склад числа 5" (старша група)Завдання. Ознайомити дітей із складом числа 5. Вчити співвідносити цифру з кількістю предметів. Вчити розуміти навчальну задачу та вирішувати її.

Конспект заняття з ФЕМП «Склад числа 6» у старшій групіЗавдання. Ознайомити дітей зі складом числа 6. Вчити вирішувати та складати завдання на додавання та віднімання, називати сусідів числа. Розвивати.

Тетяна Нікітіна
Конспект НОД у підготовчій групі «Склад числа 9»

Склад числа 9”

Вікова група: підготовча група(6 -7 років)

Ціль:

Узагальнити та систематизувати знання дітей на тему « Склад числа 9»

Завдання:

Освітні:

1. Закріпити уявлення про складі числа 9, навички рахунку в межах 10

2. Закріпити рахунок порядковий та зворотний у межах 10

3. Формувати навичку повних відповіді питання.

4. Продовжувати вчити орієнтуватися на аркуші паперу;

Розвиваючі:

1. Розвивати логічне мислення, вміння виконувати графічну диктант.

2. Створити умови у розвиток логічного мислення, кмітливості.

3. Розвивати слухову та зорову увагу, пам'ять.

Виховні завдання:

1. Виховувати дружні взаємини між дітьми, звичку виконувати завдання разом;

2. Вміння радіти своєму успіху та успіху свого товариша.

Матеріал та обладнання: числовийряд із цифрами від 1 до 10; картинки диких тварин (заєць, білка, вовк, ведмідь, леопард, рись, лось, їжак, лисиця, будиночки) «Порівняння чисел», лічильні палички, прості олівці за кількістю дітей, аркуші паперу (Зошити)для графічного диктанту.

Хід НОД:

Читання вірша

По зручніше сідайте,

Не шуміть, не крутіться.

Все уважно рахуйте,

А спитаю вас – відповідайте.

Вам зрозуміла умова?

Це чути мені приємно.

Математика на нас чекає,

Починаємо усний рахунок. Діти слухають вихователя

Вміння слухати

Спільна діяльність Робота з числами, відгадування загадок, порівняння чисел, розв'язання задач, написання графічного диктанту

Загадки 1. Усний рахунок

Порахуйте до 10 назад.

Порахуйте від 3 до 9, від 5 до 10, від 6 до 1, від 10 до 5.

Яке число стоїть між числами 3 та 5, 7 та 9, 1 та 3.

Молодці, всі впоралися із завданням.

2. Ігрове завдання «Сусіди числа»

В. Я називаю числоа ви його сусідів. Назви сусідів числа 3;) сусідів числа 5;) сусідів числа 7;) сусідів числа 9.

Відгадайте загадки.

Вихователь загадує загадки, діти відгадують їх. На дошці одночасно виставляються картинки відгаданих тварин.

1. Ходжу в пухнастій шубі,

Живу у густому лісі.

У дуплі на старому дубі

Горішки я гризу. (Білка)

2. Косолапий і великий,

Спить у барлозі він узимку.

Любить гулі, любить мед,

Ну, хто ж назве? (Ведмідь)

3. На спинці голки

Довгі та колкі.

А згорнеться в клубок -

Ні голови немає, ні ніг. (Їжачок)

4. На вівчарку він схожий,

Що ні зуб – то гострий ніж!

Він біжить, вискалив пащу,

На вівцю готовий напасти. (Вовк)

5. Трав копитами торкаючись,

Ходить лісом красень,

Ходить сміливо та легко,

Рога розкинувши широко. (Лось)

6. Взимку біленький,

А влітку сіренький.

Нікого не ображає,

А всіх сам боїться. (Заєць)

7. У мене розкішний хвіст,

А характер мій непростий -

Я підступна і хитра.

Глибоко моя нора. (Лиса)

8. Коли він у клітці, то приємний.

На шкурі багато чорних плям.

Він хижий звір, хоча трошки,

Як лев і тигр, схожий на кішку. (Леопард)

Як одним словом можна назвати цих тварин

А скільки їх?

Загадує ще загадку

Менше тигра, більше кішки,

Над вухами кисті-ріжки. (Рись)

Викладає на дошку зображення лисиці та запитує у дітей, скільки всього тварин? (9) Як ми отримали число 9? 8+1=9.

З яких двох чисел складається число 9? Давайте за допомогою лічильних паличок заповнимо будиночок. Відрахуйте 9 паличок. В одній квартирі вже мешкають 6 мешканців, скільки потрібно заселити в іншу квартиру, щоб вийшло число 9?

8 та 1; 8 та 7; 5 та 4; 5 та 4; 3 та 6; 6 та 3; 2 та 7.

Фізкультхвилинка.

Раз – підвестися, потягнутися,

Два – зігнутися, розігнутися,

Три – у долоні три бавовни,

Головою три кивки.

На чотири – руки ширші,

П'ять – руками помахати

І на місце тихо встати.

4. Порівняння чисел.

Хлопці вам потрібно порівняти числаз кількістю точок та поставити знаки «більше», «менше»або (=)

Молодці! Добре впоралися.

А зараз ми з вами вирішуватимемо «Веселі завдання». Слухайте уважно!

1. Посадила мама в піч

Пиріг з капустою піч.

Для Наташі, Колі, Вови

Пироги вже готові,

Та ще один пиріг

Кіт під лавку волок.

Та ще з грубки п'ять

Мамі треба виймати.

Якщо можеш, допоможи -

Порахуй пироги! (9)

2. Підігріла чайка чайник,

Запросила вісім чайок.

"Приходьте все на чай!"

Скільки чайок, відповідай! (9)

4. Чи всі тут курчата, діти,

Шість на грядці, три в житі.

Скільки їх за все, скажи?

5. Шість веселих ведмежат

За малиною до лісу поспішають.

Але один малюк втомився,

Від товаришів відстав.

А тепер відповідь знайди: Скільки ведмедиків попереду? (5)

6. У зоопарку було 4 ведмеді та 3 барани. Скільки диких тварин було у зоопарку?

7. На березі росло 5 яблук. 3 яблука впали на землю. Скільки яблук лишилося на березі? (Ніскільки, на березі яблука не ростуть)

8. Півень зніс яйце. Кому воно дістанеться? (нікому)

Молодці хлопці!

Дивіться, хлопці перед вами лежить ще один листочок у клітинку, зараз ви під моє диктування ви писатимете графічний диктант. Слухайте уважно.

Відступи 2 клітинки зверху та 5 клітин зліва. Постав крапку і починай малювати. Діти вважають

Називають числа сусіди

Діти відгадують загадки, відповідають питання вихователя

Відповідь: дикі тварини

Виконують фізкультхвилинку.

Порівнюють числа

Діти вирішують завдання

Виконують графічну диктант Розвиток уваги, пам'яті

Рефлексія Бесіда Хлопці, що ми сьогодні з вами дізналися? Покажіть мені цифру «9»На що вона схожа? Давайте у своїх зошитах пропишемо цифру 9. Діти розмовляють із вихователем Закріплення отриманих знань

Наше заняття закінчене давайте зберемо зошити ….

Публікації на тему:

Конспект НОД для дітей віком від 5 до 6 років «Число та цифра 7. Склад числа 7»Програмний зміст: ознайомити з числом та цифрою 7, зі складом числа 7; закріпити знання геометричних фігур: трикутника, квадрата.

Конспект НОД з ФЕМП «Склад числа 5»Тема: «Освіта числа 5» Мета: ознайомити дітей із складом числа 5 із одиниць. Завдання: 1. Навчити дітей складати число 5 з одиниць.

Тема: «Склад числа три» Завдання: 1. Сформувати у дітей уявлення про склад числа 3, вчити складати число три з двох менших чисел.

Конспект освітньої ситуації «Склад числа сім»Мета: 1) сформувати уявлення про склад числа 7; 2) сформувати досвід самостійного подолання утруднення під керівництвом вихователя;

Конспект ОД з ФЕМП у підготовчій групі «Склад числа п'ять»Тема: Склад числа п'ять Мета: познайомити дітей із складом числа п'ять із двох менших чисел; вправляти у рахунку не більше 10; вчити називати.

Боос Тетяна Йосипівна
Посада:вихователь
Навчальний заклад:МБДОУ "Дитячий садок №100 "Незабудка"
Населений пункт:місто Прокоп'євськ, Кемеровська область
Найменування матеріалу:конспект заняття
Тема:"Склад числа дев'ять із двох менших чисел"
Дата публікації: 14.03.2017
Розділ:дошкільна освіта

Заняття з математики для дітей підготовчої групи.

(Склад числа 9 з двох менших чисел)

Цілі заняття:

Освітні:

Продовжувати формування розумових операцій (аналізу, синтезу,

порівняння, узагальнення, класифікації).

Удосконалювати знання про склад числа 9 із 2-х менших чисел.

Закріпити знання дітей про час.

Закріпити навички рахунку не більше 20.

Закріпити знання дітей про послідовність днів тижня.

Розвиваючі:

Розвивати мовлення, спостережливість, розумову активність, вміння

висловлювати та обґрунтовувати свої судження.

Розвивати слухову та зорову увагу, пам'ять, логічну

мислення.

Розвивати конструктивні та творчі здібності, фантазію,

творчу уяву.

Виховні:

Виховувати інтерес до математичних занять.

Виховувати прагнення надавати допомогу іншим, які виявились

у скрутній ситуації.

Виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих.

Знайомити з елементарними уявленнями про мораль.

Хід заняття.

Педагог:Хлопці як завжди наше заняття ми почнемо з розминки

Згадайте оборотний рахунок від 20.

Порахуйте двійки від 6.

Назвіть число, яке пропустила.(7,6,5,4,..,2,1)

Яке число я задумала, якщо воно на 1 менше від числа 17.

Назвіть день тижня, що я пропустила. (понеділок вівторок,

…, четвер, п'ятниця, субота, неділя)

Завтра четвертий день тижня, як він називається, а п'ятий.

Якщо завтра четвер, то сьогодні, …, а вчора…?

(Приходить СМС

Потрібно зустріти гостей, ні чого не встигаю. ДОПОМОЖІТЬ. Можна, можливо

дістатись поїздом, дорогу підкаже Точка. Мій годинник завжди показує

час, вже не три, але ще не чотири години. Гном.)

Педагог:Отже, вирушити на допомогу до Гному ми можемо поїздом.

На мою з поїздом проблема, треба причепити вагони, але

розташувати вагончики поїзда треба за принципом - відповідь одного

прикладу, є початком наступного прикладу:

7+2 9-4 5+3 8-2 6+1

(Хлопці виконують завдання)

І так, поїзд готовий, можна вирушати в дорогу. Але хто нам покаже

дорогу? (Крапка)

А як ви вважаєте чому вона? Де живе Крапка? (на лінії)

Значить, вона все знає про лінії – доріжки, от і вони.

Якою підемо? Як ви думаєте якою доріжкою ми точно

дійти не зможе, чому? А якою дістанеться швидше за прямою

або по кривій, чому? Давайте перевіримо

Хтось із дітей біжить на стільчик прямою доріжкою, а хтось

кривою (перешкодою служать геометричні тіла, поки розставляють,

повторюють). Утікають 2 людини. Роблять висновок.

Якою доріжкою ми поїдемо? (по прямій)

Діти стають ланцюжком, йдуть прямою доріжкою убік

математичного села (макет села закритий ширмою)

стільці. (На підлозі хаотично лежать блоки Дьєнеша)

Хлопці, подивіться Гном не встиг прибрати дорогоцінне каміння на

місце. Допоможемо йому?

Розкладають блоки

Але де ж наш господар помічників назвав і не зустрічає?

Цікаво, в якому будинку мешкає наш Гном? (Відповіді дітей)

А я здається, зрозуміла навіщо Гном у СМС нам писав про час на

годинник. Хто пам'ятає який час показує годинник біля будинку

Гнома? (Вже не три, але ще не чотири години)

Давайте знайдемо годинник, який показує такий час.

Визначають час на годиннику, знаходять будинок Гнома.

Хлопці, виявляється, наш Гном покликав багато гостей, а столу в нього

ні. Він просить нас допомогти йому змайструвати стіл. Допоможемо? (так)

Діти проходять за столи. (На столах палички Кюїзенера та

стільниці)

У нас для столу є стільниця, чого не вистачає? (ніжок)

Гном каже, що висота столу має бути 9см. Паличку який

довжини ми візьмемо? (9 см.)

Скільки таких паличок нам потрібно? (4 шт.)

Чому? (4 ніжки біля столу)

Діти знаходять лише по одній паличці

Що робити? (Відповіді дітей)

Спробуємо зібрати ніжки з двох менших паличок.

(Діти виконують завдання, збирають стіл)

З яких двох менших паличок ви отримали паличку 9 см?

(Відповіді дітей)

За вашу допомогу Гном хоче вам віддячити, а заразом перевірити

ваші столи на міцність.

Педагог із Гномом роздає дітям цукерки. Кожну кладе на

стіл дитини.

Обладнання:Поїзд (на вагончиках приклади), Точка з лініями,

геометричні тіла, 3 обручі, картки з

символи і кілька блоків Дьєнеша, макет

села, годинник, Гном.

На кожну дитину стільниці (картонні),



© mashinkikletki.ru, 2024
Зойкін рідікюль - Жіночий портал